Godfall nebude obsahovat mikrotransakce

Godfall nebude obsahovat mikrotransakce
Jeden z prvních titulů pro PlayStation 5, akční RPG Gadfall, nebude obsahovat mikrotransakce. V nedávném rozhovoru pro Arekkz Gaming to potvrdil technický producent hry Richard Heyne. Ten na otázku, zdali Godfall využívá model „hry jako služby“, podobně jako u Destiny nebo Tom Clancy’s The Division, odpověděl, že nikoliv, přičemž to ani není v plán.

„Ve hře je toho spoustu k prozkoumávání a objevení hned potom, co hráč dohraje hlavní kampaň. My osobně nepovažujeme hru za službu. Nejsou zde žádné mikrotransakce, ale plánujeme spoustu obsahu pro hráče, kteří kampaň dohrají. Budou mít možmost se znovu vrátit na jednotlivé lokace a prozkoumat je novým způsobem,“ řekl Heyne. Zároveň také přiznal, že pro hráče budou čekat různé výzvy.

To je zajímavá změna, především u hry tohoto typu, které mikrotransakce většinou obsahují. Proč se tedy vývojáři rozhodli, že Godfall je nebude obsahovat? Nutno přiznat, že mikrotransakce u tohoto typu her bývají mezi hráči nepříliš oblíbené. Dalším možným důvodem může být také stále se zvyšující kritika, která považuje mikrotransakce za jakýsi druh hazardu.

Godfall je akční RPG od vývojářu z Counterplay Games. Vydaná by měla být ke konci tohoto roku jak na PC, tak i na PlayStation 5.

XL subscribe to our newsletter banner

Get the latest news and advice on COVID-19, direct from the experts in your inbox. Join hundreds of thousands who trust experts by subscribing to our newsletter.

Send your news and stories to us news@climaxradio.co.uk or newstories@climaxnewsroom.com and WhatsApp: +447747873668.

Before you go...

Democratic norms are being stress-tested all over the world, and the past few years have thrown up all kinds of questions we didn't know needed clarifying – how long is too long for a parliamentary prorogation? How far should politicians be allowed to intervene in court cases? To monitor these issues as closely as we have in the past we need your support, so please consider donating to The Climax News Room.