Biostar Radeon RX 5700 XT i RX 5500 XT

Biostar Radeon RX 5700 XT i RX 5500 XT
Biostar Radeon RX 5700 XT i RX 5500 XT - kolejne autorskie NaviFirma Biostar być może nie należy do popularnych w naszym kraju, to jednak nasi czytelnicy powinni ją dobrze kojarzyć – słynie ona m.in. z całkiem porządnych płyt głównych, które opisywaliśmy już na naszych łamach. Jak się okazuje, w ofercie producenta znajdują się również karty graficzne z autorskimi systemami chłodzenia. W większości są to jednak dosyć wiekowe układy. Czy to oznacza, że nowsze konstrukcje już się nie ukażą? Nic z tych rzeczy – choć i tak długo zwlekano z wydaniem nowych autorskich kart Navi, te w końcu zmierzają już do sklepów. Pod młotek trafiły modele Radeon RX 5700 XT oraz RX 5500 XT. Mimo niereferencyjnych konstrukcji mówimy jednak o stosunkowo budżetowych kartach graficznych.

Jak na razie brakuje informacji o cenach i dostępności nowych modeli, ale mimo wszystko liczymy na to, że trafią do polskich sklepów – jest duża szansa, że będą to jedne z najtańszych kart w swojej kategorii.

Biostar Radeon RX 5700 XT i RX 5500 XT - kolejne autorskie Navi [2]

Po zerknięciu na same pudełka kart czy wygląd systemów chłodzenia można odnieść wrażenie, że to układy dla entuzjastów, ale prawda wydaje się być inna. Napis Extreme Gaming prawdopodobnie nie oznacza nazwy serii – wiele wskazuje na to, że to zwykły slogan reklamowy. Co więcej, oba nowe Radeony nie zostały firmowo podkręcone przez producenta. Model RX 5700 XT z 8 GB pamięci GDDR6 (oznaczenie VA57T6XM82) i pracuje więc z domyślnymi taktowaniami do 1905 MHz (w trybie Boost), natomiast Radeon RX 5500 XT z 4 GB GDDR6 (VA55T6XF81) rozpędza się do 1845 MHz (w trybie Boost).

Test AMD Radeon RX 5500 XT vs NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER

Biostar Radeon RX 5700 XT i RX 5500 XT - kolejne autorskie Navi [1]

Test AMD Radeon RX 5700 XT – Konkurent GeForce RTX 2060 SUPER

Częstotliwości pracy nowych kart są o tyle rozczarowujące, że na pierwszy rzut oka układy chłodzenia obu kart wyglądają dosyć obiecująco – w przypadku Radeona RX 5700 XT mamy do czynienia ze sporym układem z trzema wentylatorami, a tańszy RX 5500 XT dysponuje mniejszym układem z dwoma wentylatorami. Co ciekawe, firma Biostar namieszała nieco z portami wideo. RX 5700 XT posiada klasyczny zestaw 3x DisplayPort i 1x HDMI, za to RX 5500 XT otrzymał po jednym złączu HDMI, DisplayPort oraz DVI-D. Jak na razie brakuje informacji o cenach i dostępności nowych modeli, ale mimo wszystko liczymy na to, że trafią do polskich sklepów – jest duża szansa, że będą to jedne z najtańszych kart w swojej kategorii.

Źródło: VideoCardz

XL subscribe to our newsletter banner

Get the latest news and advice on COVID-19, direct from the experts in your inbox. Join hundreds of thousands who trust experts by subscribing to our newsletter.

Send your news and stories to us news@climaxradio.co.uk or newstories@climaxnewsroom.com and WhatsApp: +447747873668.

Before you go...

Democratic norms are being stress-tested all over the world, and the past few years have thrown up all kinds of questions we didn't know needed clarifying – how long is too long for a parliamentary prorogation? How far should politicians be allowed to intervene in court cases? To monitor these issues as closely as we have in the past we need your support, so please consider donating to The Climax News Room.